Chotyně vs. Šaolin (výsledek hledej v textu)

Ohňostroj nad hřištěm SKP Maják viditelný v celém Libereckém kraji a předpoklad celotýdenních půl mistrovských bouřlivých oslav hráčů i celého realizačního týmu byl pravděpodobně důvodem spekulativní žádosti týmu Chotyně o změnu termínu utkání. Vedoucí, zakladatel, duchovní vůdce a v poslední době i výběrčí nekřesťanských daní Martin Jeřábek po krátké poradě v počtu cca 1200 odeslaných a 2 přijatých SMS zpráv s ostatními členy oddílu na tuto nabídku kývl a k prvnímu odvetnému zápasu jsme místo do Hodkovic jeli do ….….ne tam, kam si všichni myslí, ale do Chotyně. Jak již začíná být tradicí, počet hráčů odjíždějících k utkání se ustálil na čísle 6 a počet aut kolísá mezi 5 a 6. Zde máme ještě rezervy a doufáme, že se nám do konce soutěže povede jet na zápas ve větším počtu aut, než je počet hráčů. Bystrý čtenář jednoduchým dělením či násobením převráceného čísla dostává výsledek, z kterého je jasné, že tým Šaolinu se v autech rozhodně netlačí a přijíždí k utkáním v naprosté pohodě těsně před utkáním, či u některých hráčů i lehce po začátku utkání. Předehrávaný zápas se tak na žádost týmu Chotyně konal v pondělí 15.6. od 17,00 hod. v krásném nohejbalovém areálu. Ještě než utkání začalo, musím zmínit několik věcí, které nás, hráče týmu Šaolini, značně překvapily. Při příchodu do areálu jsme hledali nám povědomé hřiště s tmavou, až černou barvou na jakou jsme zvyklí z domácího prostředí. K údivu všech hostujících hráčů nám domácí kapitán Aleš Ron poskytl informaci, z které vyplynulo, že hrát se bude na nám neznámém povrchu připomínající červený hrubý písek-prý antuka. Po marných protestech kapitána hostí o neregulérním hřišti jsme tak byli donuceni sehrát utkání na tomto povrchu. Dalším z překvapení byla sestava domácích hráčů, kdy k našemu údivu chyběla opora týmu Ondra Bartoš a zraněný tahoun Aleš „Vářa“ Kolínský nemohl zasáhnout do průběhu utkání, v kterém jsme chtěli utrhnout se sousedem v tabulce minimálně bod a potvrdit tak první místo v tabulce. Utkání nebylo ještě zahájeno a na obou stranách již bylo k vidění několik gest směrem k soupeři a slovních přestřelek dávajících tušit vyhecovaný průběh utkání. V 17,00 hod. začínáme na obou stranách hřiště pozdravem soupeře a jde se na věc. V prvním utkání trojic nastupuje za domácí tým Martin Rozbora spolu s Martinem Moravcem a ?. Francem (ani pátrací tým nedohledal křestní jméno hráče France). Soupeřem jim byli, na straně hostujícího týmu Šaolinu, Roman Drahoňovský, Petr Potůček a Pavel Solfronk. Utkání začalo a hned od úvodních balónů byl, pro přítomné fanoušky domácího týmu a jedné fanynky hostujícího týmu, k vidění kvalitní nohejbal obou soupeřů. Domácí borci si až do stavu 9:7 hlídali poklidný náskok a nic nenasvědčovalo tomu, že by první set neměl být jejich kořistí. Po dvou chybách na útoku však na ukazateli skóre svítilo 9:9 a domácí tým měl poslední šanci na ukončení setu. Útok domácího týmu „čapeme“ v poli a vymetením růžku hřiště při útoku překlápíme pomyslné váhy štěstí na stranu Šaolinu. Nepohodu z konce prvního setu si domácí borci přinesli i do druhého setu, kdy kazili prakticky všechny činnosti na hřišti. Vázl příjem podání a s tím pak související i nahrávka a útok. Hosté vítězí v druhém setu 10:5 a připisují první bod utkání. Do druhé trojice nastupuje za domácí tým Chotyně motorová myš Míra Hašek spolu s Martinem Engelem a Jakubem Sucharem. Za hostující tým nastoupili Marek Dvořák, Martin Jeřábek a Martin Potůček. Opět byl k vidění pohledný nohejbal a zákroky v poli Martina Jeřábka byly ozdobou utkání, kdy „Jeřáb“ jezdil po prdeli a obětavě se pouštěl i do zdánlivě ztracených balónů. V součtu s dobrým blokem Máry a výborného pole Binga se tak nikdo nemohl divit, když jsme po dvou setech připsali druhý bod utkání a ujali se vedení 0:2 na zápasy. Lepší vstup do utkání jsme si nemohli přát. Jako hostující tým nasazujeme do prvního zápasu dvojic Romana Drahoňovského a Pavla Solfronka. Domácí tým po dlouhé poradě nasazuje dvojici Aleš Ron a Martin Engel. Na straně domácího týmu hned od prvních balonů ukazoval Aleš Ron, že ještě nezapomněl nic ze svých pověstných zatáček a podrážek a dělal hostující dvojici nemalé problémy. Utkání, i přes tuto malou komplikaci, hostující dvojice dovádí po dvou setech do vítězného konce. Vedení 0:3 je nad míru našeho očekávání a všichni věří, že čtvrtý bod, který by znamenal jistotu prvního místa v tabulce, již nějak udoláme. Taktika domácích je jasná. Opřít se o tradičně silný střed v utkání, vyhrát následující dvě dvojice a utkání jednotlivců a srovnat tak utkání na 3:3 s tím, že o osudu zápasu rozhodnou závěrečné trojice. Do duelu druhých dvojic nasazujeme dvojici Martin Jeřábek a Marek Dvořák, kteří „vyžrali“ nejlepší dvojici domácích v podání Miroslava Haška s Martinem Moravcem. Od prvních míčů taháme za kratší konec a domácí tým prakticky bezchybnou hrou v poli, nahrávce i na útoku nedává dvojici Šaolinu šanci. V utkání bylo zaznamenáno i několik sporných míčů, kdy jen instalované „jestřábí oko“ mohlo rozhodnout o tom, zda byl míč dobrý nebo ne. Minimálně ve dvou případech diváci i hráči netrpělivě čekali na verdikt „jestřábího oka“. K všeobecnému údivu oba sporné výroky „nezaujaté oko“ písklo pro domácí tým s doprovodnou hláškou „98 % otisku ven, 2% čára – dobrý míč“. Velebnosti, byl to hnus. :-) Prohráváme 2:0 na sety a domácí tým snižuje vývoj utkání na 1:3. Při nominaci do utkání jednotlivců vytahuje kapitán hostí Martin Jeřábek trumf z rukávu a rozhodným “za nás jde Mára“ notně nahnal strach domácímu kapitánovi Aleši Ronovi. Po krátké poradě se však našel v domácím týmu odvážlivec Martin Rozbora, který se nebál jít na plac, a všemi oblíbené utkání jednotlivců mohlo začít. Samotné utkání převyšovalo běžnou krajskou úroveň a na obou stranách byly k vidění opravdu krásné míče jak v poli, tak i na útoku. V dramatickém utkání vyhráváme první set 10:8. Zlepšený výkon Martina Rozbory v druhém setu však utkání posílá do rozhodujícího třetího setu, kdy se borci tahali o každý míč a vsadit svoje boty na vítěze by si asi nikdo netroufl. Utkání rozhodla teč o pásku při útoku Martina Rozbory a domácí snižují již na rozdíl jediného bodu. Stav 2:3 z pohledu domácích. Do třetí dvojice nastupuje na straně hostí k utkání bratrské duo Martina a Petra Potůčka proti Martinovi Rozborovi a ?. Francovi. Naše mladá dvojice chytá neuvěřitelný počet míčů v poli, ale nízká produktivita na útoku nám nedovoluje vyhrát první set. Změna taktiky do druhého setu, kdy jasný pokyn z lavičky nutil Pera Potůčka útočit z každé pozice, přinesl úspěch a vybojovali jsme právo rozhodnout ve třetím setu. Průběh třetího setu měl veškeré atributy sportovního dramatu a utkání rozhodlo „prase jako svině“ za stavu 9:9. Paní Štěstěna se k nám obrátila čelem a hostující tým Šaolinu konečně připisuje 4 bod, který znamená naše setrvání na čele tabulky. Vzhledem k tomu, že za chvíli začíná trénink a já nechci poslouchat ty kecy, že jdu zase pozdě, tak už jen pro informaci, že jsme vyhráli i následné odvety trojic a v celém utkání vyhráli 2:6. Vedeme tabulku o 3 body právě před týmem Chotyně a v klidu můžeme body zase poztrácet jinde. Utkání zaznamenal Váš nástěnkář Pavel a pokud nebudete psát nějaké reakce, tak se Vám na to Váš nástěnkář příště …….jo jo..vysere. :-)